Kapat

Az Kalorili Atıştırmalıklar

Anasayfa Sağlık Az Kalorili Atıştırmalıklar

Az Kalorili Atıştırmalıklar Hakkında Genel Bilgiler

Özellikle kilo konusunda sıkıntılı olan insanlar yediklerine azami derecede önem göstermekte ve olabildiğince az kalori almaya çalışmaktadır. Arada yenilen atıştırmalık ve abur cuburlardan ise tamamen uzak durmaktadırlar. Sebebi ise bu besinlerin içerdiği yüksek kaloridir.

Bu atıştırmalıkların yenilmesi durumunda ciddi bir kalori alınmış olunmakta ve bunlarda kiloya dönüşmektedir. Böyle bir durum ile karşılaşmamak için bu yiyeceklerden tamamen uzak durmaktalar ya da düşük kalorili atıştırmalık aramaktadırlar. Az kalorili atıştırmalıklar bu insanların kurtarıcısı durumundadır.

Diyet Yapanlar İçin Az Kalorili Atıştırmalıklar

Az kalorili atıştırmalıklar kavramı son zamanlarda orta çıkmıştır. Diyette olan insanların normalde bu atıştırmalıklardan uzak durması gerekmektedir. Az kalorili olan bu atıştırmalıklar diyet yapanlar için atıştırmalıklara açılan bir pencere gibidir. Normalde atıştırmalıklardan uzak durması çok zordur.

Çünkü insanları kendilerine çeken muhteşem bir tatları vardır. Bu ürünlere ulaşmanın da kolay olması ile uzak durulması iyice zorlaşmaktadır. Kilo vermek isteyenler için çok daha zor olan bu durumdan kurtulmak için yapılması gereken kalori bakımından düşük olan atıştırmalıkların tercih edilmesidir. Doğru tercihler kilo almayı önleyeceği gibi kilo vermeye de katkı sağlayacaktır.

Az Kalorili Atıştırmalıklar Nelerdir?

Az kalorili atıştırmalıklar denilince ilk akla gelenler şunlardır:

  • Meyveli yoğurt; evde de kolaylıkla hazırlanabilen bir tariftir. Bir kâse yoğurdun içerisine muz, çilek ve böğürtlen gibi meyveler atılarak hazırlanmaktadır.
  • Elma cipsi; elmaların ince ince dilimlenerek fırında pişirilmesi ile hazırlanmaktadır. Fırına atmadan öne dilimlenen elmalar biraz limon ve tarçın ekleyebilirsiniz.
  • Meyveli çikolata; bitter çikolatanın eritilerek muz, ananas dilimlerinin dış kısmına sürülmesi ile hazırlanmaktadır. Bir süre dolapta kaldıktan sonra tüketilebilmektedir.

Bu atıştırmalıkların kalorileri diğerlerine göre azdır. Fakat az miktarda yenilmesi gerekmektedir.

 

0 0 0 0 0 0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir